Митрополит Михаило на обиљежавању 250. годишњице Дана независтности САД
На позив Амбасаде Сједињених Америчких Држава у Црној Гори, Архиепископ цетињски и Митрополит црногорски, господин Михаило, присуствовао је свечаном пријему поводом обиљежавања 250. годишњице усвајања Декларације независности Сједињених Америчких Држава, који је уприличен у Подгорици.
Присутнима су се обратили отправник послова у Амбасади САД у Црној Гори, господин Мајкл Киз, и предсједник Владе Црне Горе, господин Милојко Спајић. Отправник Киз је овом јубиларном приликом истакао да Сједињене Државе у Црној Гори виде способног и поузданог савезника који наставља да јача своју улогу као стуб регионалне стабилности и примјер успјеха за друге нације, те да обје земље дијеле дубоко увјерење у слободу, самоопредјељење, владавину права и достојанство сваког људског бића.

Током свечаности, митрополит Михаило је имао прилику да разговара са бројним представницима црногорског друштва и међународне заједнице, и да истакне важност међусобног разумијевања, толеранције и заједничког залагања за универзалне вриједности слободе и правде.
Догађају су присуствовали високи представници извршне, законодавне и судске власти, посланици из редова власти и опозиције, представници дипломатског кора, невладиног сектора, медија и други угледни гости из јавног и политичког живота Црне Горе.
Црногорска православна црква изражава захвалност Амбасади Сједињених Америчких Држава на позиву и дугогодишњој подршци вриједностима људских права, слободе вјероисповијести и демократског дијалога у Црној Гори, те честита народу и држави Сједињених Америчких Држава овај велики јубилеј — 250 година слободе.
Цетиње, 27. јун 2026. године

